Klasyczna mała czarna

Nie ulega wątpliwości, iż najbardziej klasyczną i elegancką formą damskiej garderoby może być tylko tradycyjna „mała czarna”. Krótka, ciemna sukienka wieczorowa to przecież synonim kobiecości i stylu, tak istotnego dla każdej modnej Pani.

„Małe czarne” zakłada się na najróżniejsze okazje. Śmiało można w takiej sukience wystąpić na studniówce, półmetku czy weselu. Równie dobrze jest postawić na „małą czarną” w przypadku wszelkiego rodzaju ważnych, okazjonalnych wyjść na wieczorowe przyjęcia. „Mała czarna” równie dobrze sprawdzi się także podczas prywatek i kameralnych imprez, na których pragniemy czuć się komfortowo ale i seksownie.

Zwyczajowo, „mała czarna” sięga do kolan. Często posiada także niewielkie rozcięcie z tyłu lub z jednej tylko strony. Góra sukienki wykańczana bywa na wiele sposobów, jednak najpowszechniejszym typem eleganckiego dekoltu jest bez wątpienia „łódeczka” lub „karo”. Nierzadko można również spotkać się z sukienkami z dekoltem „w serek”, lub tymi typowymi, zaokrąglonymi. Kolorystyka wizytowych sukienek zawsze pozostaje bardzo stonowana. „Mała czarna” nie musi być wcale czarna; równie często spotkać się można z kolorami ziemi – głębokimi zieleniami, brązami lub czerwienią.

Wieczorowa sukienka a la „mała czarna” zazwyczaj wykonana jest z gładkiego, dopasowanego materiału. Najczęściej można spotkać się tutaj z tkaninami syntetycznymi, lekko usztywnionymi. Paniom, które najbardziej cenią sobie jednak komfort i swobodę ruchów, polecamy sukienki bawełniane lub klasyczne, najbardziej stylowe i kobiece – jedwabne.

Wybierając się na  elegancką kolację, ważne wyjście czy okazjonalne przyjęcie i decydując się na założenie wizytowej sukienki, nie można zapomnieć o odpowiednich rajstopach. Pragnąc zapewnić sobie nieskazitelny wygląd warto wybrać przezroczyste, ciemno beżowe lub jasno-brązowe rajstopy. Mogą one zarówno podkreślić naszą opaleniznę lub zatuszować bardzo blade nogi. Paniom, które stawiają nie tylko na elegancję, ale i na oryginalność i pewna awangardę, polecamy z kolei czarne rajstopy. Mogą to być zarówno te gładkie, jak i zdobione haftem lub ornamentem. Świetnie spiszą się na zgrabnych, długich nogach, przyciągając mnóstwo męskich spojrzeń.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 18309 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/239.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/klasyczna-mala-czarna/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xkp/public_html/239.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xkp/public_html/239.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xkp/public_html/239.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #7 [ in /home/xkp/public_html/239.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435